شایان صنعت شرق

اجرای پوشش های نچسب

.

آندایز یک فرآیند الکتروشیمیایی (Electrochemical process) است که برای افزایش ضخامت لایه اکسیدی که به صورت طبیعی روی سطح فلزات تشکیل می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرآیند بر روی فلزاتی مانند تیتانیوم، روی، تنگستن و خصوصاً آلومینیوم انجام می‌گیرد. اما برای آهن و استیل کربن مفید نیست؛ زیرا این فلزات در حین آندایز، ورقه ورقه می‌شوند. آندایز کردن باعث تغییر بافت میکروسکوپی سطح و ساختار کریستالی فلز در نزدیکی سطح می‌شود. لایه‌های آندی عموماً سخت تر و چسبنده تر از انواع رنگ ها و روکش های فلزی می‌باشند و هم چنین مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و ساییدگی دارند. فرآیند آندایز در یک سلول الکتروشیمیایی انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید، سلول الکتروشیمیایی متشکل از سه بخش اصلی کاتد، آند و محلول الکترولیت می‌باشد.

در آندایز، فلز مورد نظر، با درصد خلوص بسیار بالا، به عنوان آند و فلز دیگری، از جمله آلومینیوم، تینانتوم، پلاتین، پلادیم، نیکل، تنگستن و… ، در جایگاه کاتد می‌نشیند و ماهیت الکترولیت نیز، بسته به نوع لایه اکسیدی و خصوصیات آن (مانند قطر حفره‌ها، فاصله بین حفره‌ها و… )، تغییر می‌کند. لایه اکسید فلز آندایز شده، به وسیله عبور جریان مستقیم از محلول الکترولیت، رشد می‌کند. قطعه فلز مورد آزمایش، به عنوان آند عمل می‌کند. جریان، هیدروژن را در کاتد )الکترود منفی( و اکسیژن را در سطح آند )الکترود مثبت( آزاد نموده و منجر به رشد لایه اکسیدی می‌گردد. جریان متناوب و جریان پالسی را نیز می‌توان به کار برد، اما به ندرت از آن‌ها استفاده می‌شود. با توجه به جنس فلز و الکترولیت مورد استفاده و هم چنین هندسه ساختار، آندایز در ولتاژ های متفاوتی در محدوده 15 تا 195 ولت انجام می‌گیرد.

ارتباط با ما

واحد فنی و مشاوره : 09152504070

051-37643558شماره تماس :  

info @ teflonco . irایمیل : 

دفتر مرکزی : مشهد بین چهارراه خیام و سه راه فلسطین بین دستغیب 12و14

شایان صنعت شرق

شرکت شایان صنعت در سال 1376 با هدف اجرای پوشش های نچسب با کيفيت جهت لوازم مصرفی داخل کشور با بهره گيریاز کليه استانداردهای مرتبط داخلی و بين المللی با استفاده از بهترين مواد اوليه اروپايی مانند P.T.F.E، پودر رنگ و ... تاسيس گردید

  • صنعتی
  • خودروسازی
  • صنایع غذایی

راه های تماس با شرکت

واحد بازرگانی : 09152504070

واحد فنی : 09155021364

051-37643558تلفن :  

info @ teflonco . irایمیل : 

دفتر مرکزی : بین چهارراه خیام و سه راه فلسطین بین دستغیب 12و14

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری