شایان صنعت شرق

اجرای پوشش های نچسب

.

معایب و محاسن ظروف تفلون

ظروف تفلون از آلودگی محیط زیست گرفته تا سرطان زایی به هر چیزی متهم شده اند، اما جالب اینجاست که هنوز هم محبوب ترین ظروف آشپزخانه هستند و از پُر فروش ترین ظروف پخت و پز به شمار می روند.ظروف تفلون

ظروف تفلون

یکی از معمولی ترین و در عین حال کارآمدترین و مفیدترین وسایلی که در آشپزخانه ها به چشم می خورد ظروف آشپزی است. در قدیم الایام این ظرف ها بیشتر مسی، رویی یا گلی وسرامیکی بود، ولی امروزه تنوع زیادی در ظروف آشپزخانه دیده می شود. 

حالا علاوه بر ظروف مسی و رویی، وسایلی از جنس چدن، استیل و تفلون هم در تمام آشپزخانه ها یافت می شود. از میان این ظرف ها اما تفلون بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. امروزه ظروف تفلون در انواع مدلها و رنگهای مختلف در همه فروشگاه ها و خانه ها وجود دارد و در پخت و پز از انواع مختلف آن استفاده می شود. در کنار تمام این تنوع و دگرگونی در شکل و فرم و جنس ظرف ها باید بدانیم هر جنس از ظروف محاسن و معایبی دارد؛ به این معنا که اگر به نحوه نگهداری و استفاده درست از آن در خانه دقت نکنیم ممکن است مشکلاتی را برای ما و خانواده مان در پی داشته باشد. 
حالا سوال اساسی این است که موقع خریدن ظروف به چه معیاری باید توجه کنیم؛ آیا فقط زیبایی ظرف برای شما مهم است یا قیمت مناسب آن؟ هر کدام از این ها که باشد، یادتان نرود موقع خریدن ظروف تفلون باید به نکات مهم دیگری هم توجه کنید. به عنوان نمونه فراموش نکنید که برای خرید ظرف مناسب حتماً اول باید به دنبال علامت استاندارد روی آن باشید. همچنین در صورت امکان، ظروفی را بخرید که مجوز بهداشت هم داشته باشد چون وقتی که ظرفی مجوز بهداشت دارد، حتما از کیفیت مناسبی برخوردار است. 
این را هم به خاطر بسپارید که مهم نیست ظروف تفلون حتماً خارجی باشد؛ چون تنها خارجی بودن نشانه خوب و مناسب بودن یک ظرف نیست. 
شاید بعضی از ظروف تفلون از لحاظ قیمت ارزان تر باشد ولی به عنوان مثال علامت استاندارد نداشته باشد. بنابراین حتماً دقت کنید برای حفظ سلامت اعضای خانواده، از ظروف استاندارد استفاده نمایید؛ به عبارت دیگر ظروف غیر استاندارد هیچ وقت و در هیچ شرایطی مناسب آشپزی نیست. 
نکته دیگر اینکه موقع خرید ظروف تفلون دقت کنید که سطح داخلی آن زدگی یا ترک نداشته باشد چون استفاده از اینگونه ظرف ها بسیار مضر است؛ هنگام پخت و پز مواد غذایی به داخل این ترکها وارد شده و مواد اولیه ظروف نیز می تواند وارد غذا شود. بنابراین مشخص است که چنین موضوعی به قطع و یقین باعث بروز بیماری های مختلف برای افراد خانواده خواهد شد.

ظروف تفلون

ظروف تفلون

مراقب باشید ظروف تفلون خش برندارد!

برای شستشوی ظروف تفلون از اسکاچ زبر و یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید؛ حتما ظروف تفلون را با ابر نرم یا تکه ای تور پرده شستشو دهید. همچنین برای شستشوی ظروف تفلون از مایع ظرفشویی استفاده کنید و از مصرف پودر لباسشویی برای این کار جدا خودداری نمایید. چون این کار به تدریج باعث ایجاد خش هایی در سطح ظرف خواهد شد. همچنین اگر مشاهده کردید ظروف تفلون شما به هر دلیلی مانند برخورد قاشق با کف ظرف خش برداشته، هرگز دوباره از آن استفاده نکنید چون در اثر پختن غذا در چنین ظرفی تکه های مواد اولیه ظرف وارد غذا می شود. پس موقع پخت وپز حتما و فقط از قاشق های چوبی و یا قاشق هایی که برای اینگونه ظروف ساخته شده، استفاده کرده و هرگز اجسام تیز و برنده را به کار نبرید. 
همچنین به یاد داشته باشید وقتی ظروف تفلون مورد نظر خود را خریداری کردید، باید اول ظرف را با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشوئید و سطح داخل آن را با روغن چرب کرده و چندین ساعت بگذارید بماند و سپس از آن برای تهیه غذا استفاده کنید.

بازسازی ظروف تفلون؛ خوب است یا بد؟

متاسفانه هنوز هم شاهدیم بعضی از فروشگاه ها اقدام به گرفتن ظروف تفلون کهنه و تعمیر و بازسازی آنها می کنند. اما اگر شما هم این کار را انجام می دهید از ما به شما نصیحت، هیچ وقت برای صرفه جویی و کمتر شدن هزینه خانواده اقدام به چنین کاری نکنید چون موادی که برای بازسازی تفلون استفاده می شود مورد تائید سازمان بهداشت نیست و برای سلامتی همه افراد خانواده بسیار مضر است. 
همچنین فراموش نکنید که ظروف تفلون را نباید روی حرارت زیاد قرار دهید چون بخاری که از اینگونه ظروف متصاعد می شود بسیار خطرناک است. علاوه بر این، سطح همه ظروف تفلون نیز پس از مدتی استفاده تغییر رنگ و شکل خواهد داد و در اینصورت نیز نباید از آن ها استفاده کنید.

ارتباط با ما

واحد بازرگانی : 09152504070

واحد فنی : 09155021364

051-37643558شماره تماس :  

info @ teflonco . irایمیل : 

دفتر مرکزی : مشهد بین چهارراه خیام و سه راه فلسطین بین دستغیب 12و14

شایان صنعت شرق

شرکت شایان صنعت در سال 1376 با هدف اجرای پوشش های نچسب با کيفيت جهت لوازم مصرفی داخل کشور با بهره گيریاز کليه استانداردهای مرتبط داخلی و بين المللی با استفاده از بهترين مواد اوليه اروپايی مانند P.T.F.E، پودر رنگ و ... تاسيس گردید

  • صنعتی
  • خودروسازی
  • صنایع غذایی

راه های تماس با شرکت

واحد بازرگانی : 09152504070

واحد فنی : 09155021364

051-37643558تلفن :  

info @ teflonco . irایمیل : 

دفتر مرکزی : بین چهارراه خیام و سه راه فلسطین بین دستغیب 12و14

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری